skip navigation

2017/18 VSL

Session II 2017/18

Session II will run from Friday, Jan. 12 - Sunday, Feb. 25!!!

Session II Accepted Teams and Assigned Divisions

U8 Coed U9 Coed U10/U11 Girls U10 Boys U11 Boys
PSG Jrs. EBA Burkey White EGA 08 Sterling A EBA 08/09 Byarlay LEEDS UNITED
MSC 10/11Coed EBA Burkey Black EGA 09 Guill Pumas EBA 08 Sahuric
Stoke MSC 09/10Coed Ice Corinthians Rangers
Bohemians Mustangs U9 Chelsea FC MSC 08/09B PSG (Paris Saint - Germain )
Juventus Titans FC United Red Capital Rangers Red Hooligans FC
Doughnut Holes Blackpool Kwick
MSC 07/08G LARFC-Ajax 2 Kwick
Extreme Dynamo Everton
EGA 08 Sterling A Capital Rangers White
Dominators
U12 Girls U12 Boys U13 Girls U13 Boys U14/15 Girls U14/15 Boys
Titans Blue LSC Krush EGA Maroon U12G LSC Spartans Prime LSC United White
Titans Red PSG ( A ) MSC 05 The Pack MSC 05/06 OneTeam LSC Lightning Waverly United
MSC Neon EBA 07 Black MSC 05 Wolves Mustangs U13 Boys MSC 03G XTREME
Lincoln Arsenal LFC Red Norris Titans Extreme Storm PSG ( B ) EGA 04A LSC Thunderbolts
Lincoln Arsenal LFC Blue SOFC Lincoln Dark Blue Newcastle ABA FC U13 Boys Gold EGA 04B MSC 04B
Lincoln Arsenal LFC Purple SOFC Lincoln Light Blue LSC Lightning EGA 05 Maroon Lincoln LARFC-The Squad
Eclypse U12 Whitecaps Matrix FC Lady Hawks 03/04 EBA 05 Maroon-Lincoln A
LARFC-Norwich EBA 07 White EBA 06 ABA FC U15 Girls Gold EBA 05 Maroon-Lincoln B
United Free Birds CSA 05 Boys Lincoln Comets HAWKS FC PINK
United Freegles Extreme Chaos HAWKS FC WHITE
Lincoln Comets Extreme Flames
Extreme Blast
JV/HS Girls JV Boys HS Boys HS Girls - Comp HS Boys - Comp
Pius Black LSW Black Links Black Pius Green Dragons
Pius Gold CSA 03B Gold Thunder LSW Silver Lincoln East Links Red
ABCDE FC CSA 04B Gold JalapeƱo Hotties MSC 00G LSW Green
Seward Girls 1a LL Warriors CSA 03B Gold Lightning MSC 01G LSW White
Lady Hawks LSC United Red EBA 02 Maroon Norris Lady Titans North Star Navy
LNE East Blue JV LSE White LHS Red North Star Maroon
LSE Knights Gold Juventus Waverly Vikings I Warriors- Fighting Squirrels MSC HSB 1
Lady O FC Green Norris Titans Red Hawks FC HS EGA 02/03 MSC HSB 2
Lady O FC Blue Beatrice Tekkerz F.C. LSE Girls Knights LSE Black
Lady Outlaws CSA 02/03 East White JV K&K LSE Gold
East Blue
East White
Norris Titans Blue
Waverly Vikings II
Rocket City FC

**Tentative Game Schedule - All JV and HS game times will alternate time slots.